Miroslav Třmínek

Něco málo o mně

Od mládí mě bavilo pracovat s přírodními materiály – dřevo, samorosty, řezba do dřeva, Když jsem se rozhodoval o volbě svého povolání, řeši jsem zda se věnovat umělecké řezbařině nebo lesnictví. Lesnictví a myslivost zvítězila a nakonec jsem vystudoval Střední dřevařskou školu ve Volyni. Většinu profesního života jsem se věnoval práci ve stavebnictví a lesnictví. Vždy jsem se ale jako koníčku věnoval různým ručním pracím a v pozdějším věku mě chytlo zpracování parohu a kostí. Od roku 1975 se aktivně věnuji myslivosti a přírodě, z níž čerpám inspiraci.

Za více jak 20 let jsem vyrobil stovky výrobků s mnoha motivy. Mé výrobky vlastní mnoho zákazníků po celém světě. Mezi nimi jsou i VIP osobnosti – prezidenti a jejich manželky, velvyslanci, herci, sportovci apod.

S množstvím vyřezaných motivů různých zvířat s počtem 97 druhů jsem se zapsal do České knihy rekordů v Pelhřimově.

Image

Populární produkty

1.Kravatová Bola

1.Kravatová Bola

2.Plakety

2.Plakety

3.Nože

3.Nože

S mojí tvorbou se můžete setkat na mém FB profilu (zde a zde), na různých regionálních i celostátních výstavách – Natura Viva, v Lysé nad Labem nebo Silva Regina v Brně .

Několikrát byly o mé práci reportáže v časopise Myslivost, v regionálním i celostátním tisku. Měl jsem tu čest představit se v pořadu ČT – Tisíc let české myslivosti, internetové televizi Hunter TV apod. Jsem také členem Klubu autorů při ČMMJ pod jehož patronací zpravidla i vystavuji.

Malá ukázka mé práce

Volbu motivu ponechávám na přání zákazníka.

V obrazové galerii naleznete příklady výrobků – co vše se dá z přírodního materiálu vyrobit. Zde malá ukázka.
Image

Myslivost

Pocházím z myslivecké rodiny a tak mě myslivost provází celým mým životem.

Lovecký lístek vlastním od roku 1975 a mám složenou i vyšší odbornou zkoušku z myslivosti. Celou mysliveckou praxi mě provázejí drsnosrstí jezevčíci.

Za mysliveckými zážitky jsem procestoval řadu zemí od Evropy přes Afriku a Ameriku.

Image

Máte zájem o výrobek z parohu pro vaši potěchu?

Paroh můžeme kombinovat s rohovinou či dřevem a motivy nejsou jenom myslivecké, ale i rybářské či zvěř celého světa.